Biyografi

Prof. Dr. Cihat ŞEN

Perinatoloji

Ordu-Ünye 1956 doğumlu, evli ve iki çocuk babası olup ilkokul ve ortaokulu Ünye’de,  liseyi Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı. 1979 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.  1981’de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda ihtisasa başladı ve 1986’da uzman oldu. 1986 Eylül ayında aynı Fakülte’de öğretim görevlisi olarak göreve başladı. 1986 yılından itibaren Perinatoloji Servisinde çalıştı. Türkiye’de 1989 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde ilk kurulan Perinatoloji Bilim Dalı’nda kurucu iki öğretim görevlisinden biri olarak yer aldı ve bu tarihten itibaren Perinatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak halen çalışmaktadır.

Ekim 1989 ile Eylül 1990 tarihleri arasında İngiltere-London King’s College School of Medicine ve St Bartholomew’s Hospital Medical College’de Perinatology ve Assisted Reproduction konularında klinik araştırmalarda bulundu. 1992 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum dalında Üniversite Doçenti ve 2001 yılında Profesör oldu.

1997 yılından bu yana Fetal Medicine Foundation için Training Center olarak Fetal Tıp konusunda mezuniyet sonrası eğitim programını sürdürmektedir. 2002 yılında, Avrupa ve Amerika’da Fetal Tıp konusunda yan dal diploması olarak kabul gören Fetal Medicine Diploma sahibi oldu.

Ünvanlar

Dünya Perinatoloji Derneği (WAPM) Başkanı

Sosyal Medyada Takip Edin...