Sağlıklı Yaşam
Anne Karnında Başlar...

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Perinatoloji

Prof.Dr. Cihat ŞEN

Dünya Perinatoloji Derneği Başkanı
(President of World Association of Perinatal Medicine)

Ordu-Ünye doğumlu, evli ve iki çocuk babası olup ilkokul ve ortaokulu Ünye’de,  liseyi Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı. 1979 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyeti takiben 1 yıl süreyle işyeri hekimliği ve 4 ay süre ile İstanbul-Büyükçekmece Sağlık Ocağı Tabipliği’nde bulundu. 1981’de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda ihtisasa başladı ve 1986’da uzman oldu.

Devamı →

Sosyal Medyada Takip Edin...

Gebelik Muayeneleri

6-10 Hafta Canlılık Taraması, 11-13 Hafta Nukal Tarama, 20-24 Hafta Anomali Taraması, Kardiyak Tarama, Servikal Tarama, Sağlık Taraması

Hesaplamalar

Gebelik durumunuzla ilgili çeşitli hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Dikkat! bu araçlar sadece bilgi edinme amaçlı kullanılmalıdır.

Videoları İzleyin

Sağlıklı bir gebelik süreci geçirmeniz için işinize yarayabileceğini düşündüğümüz bilgiler üzerine videolar hazırladık.

Perinatal tıp vakfı

Türkiye’de ve yurtdışında Perinatal Tıp, Obstetrik, Jinekoloji ve diğer tıp bilim dallarının gelişimini sağlamak, bu bilim dallarını ileri düzeylere çıkarmak, eğitim ve hizmetin sürekliliğine, evrenselliğine ve güncelliğine katkıda bulunmak amacıyla Prof. Dr. Cihat Şen tarafından 2017 yılında kurulan Perinatal Tıp Vakfı oluşturduğu mesleki eğitimler ve farkındalık çalışmalarıyla toplum sağlığına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Vakıf Hakkında Ayrıntılı Bilgi Edinin →

Gebeler İçin
Perinatal Medicine

Anne Karnındaki Bebeğin Kalp Muayenesi

Anne Karnındaki Bebeğin Kalp Muayenesi Anne karnındaki bebeğin kalp gelişimi ve sağlığı çok önemlidir. Bu nedenle gebelik muayenelerinde kalbin gelişimi ve büyümesi takip edilir. 12-13.

covid-19

Gebelikte Covid-19 Aşıları

Gebelikte Covid-19 Aşıları -Gebeyim aşı olmalıyım mı? -Aşı olursam zararı olur mu? -Aşının bebeğime zararı olur mu? -Aşı olmazsam ne olur? -Aşının yararı var mı?

dış gebelik

Dış Gebelik Belirtileri

Dış Gebelik Belirtileri Dış gebeliğin belirtileri, son adet tarihinden sonraki 5 ila 8. haftalar arasıda görülür. Klasik klinik bulguları: Alt karın ağrısı (kasık ağrısı), vaginal

Covid-19 Hamile kandınlara aşı

Hamileyken veya Emzirirken COVID-19 Aşıları

Hamileyken veya Emzirirken COVID-19 Aşıları Hamile kişilerin, hamile olmayan kişilere kıyasla COVID-19 ile ciddi şekilde hastalanma olasılığı daha yüksektir. Hamileyseniz, bir COVID-19 aşısı olabilirsiniz. Hamilelik sırasında bir